06:40 / E Premte, 06 Tetor 2017 / indeksADMonline

Nga sot pasdite na presin këto temperatura!

Nga dita e premte, një front i ftohtë nga veriu i kontinentit do të kalojë mbi rajon, ku në orët e pasdites dhe mbrëmjes do të krijojë kushte për mot më të ftohtë dhe reshje shiu.

Ditën e shtunë do të mbajë mot dukshëm më i ftohtë, kryesisht i vranët, kohë pas kohe me shi, ndërsa në vise malore mbi 1500m priten edhe reshjet e para të borës. Deri në mbrëmje reshjet pritet të pushojnë.

Të dielen do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Në fundjavë temperaturat maksimale pritet të zbresin nga 11C deri 15C, ndërsa minimalet do të zbresin nga 7C, deri në 4C.

Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi dhe verilindja 3-10m/s.