14:06 / E Martë, 10 Korrik 2018

Nikon prezanton modelin e ri me zoom gjigant (Video)

Gjiganti i prodhimit të foto aparatëve, Nikon e ka prezantuar modelin e ri, Nikon Coopix P1000. Kamera më e fundit e “Nikon Compact” ka një lente me raportin më të lartë të zmadhimit në botë: në 24-3000mm ekuivalencë, është i aftë me zmadhim optik 125x.

P1000 është pasardhësi i P900, i cili tashmë po thyej terren të ri me lente zmadhimi 83x. P1000 është projektuar qartë për skena ekstreme të zmadhimit, si natyra dhe fotografimi hapësinor.

Kamera mund të xhirojë 4K video me 30 korniza për sekondë, ka një shikues elektronik OLED, mbështet kapjen e imazhit RAë dhe punon me sistemin e transferimit të imazhit të imazhit SnapBridge të Nikonit.

Pesha e tij është 3.1 kilogramë. Çmimi momental në treg është 999 dollarë./Indeksonline/

Temat: