12:01 / E Martë, 27 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Nis protesta e ‘kotë’ e serbëve të veriut

Nën organizmin e Listës Srpska, dhjetëra serbë janë duke protestuar në veri të Mitrovicës pas vendosjes së taksës dhe arrestimeve të fundit në këtë pjesë të Kosovës.

Pjesëmarrës në këtë protestë janë edhe kryeartët tashmë të dorëhequr nga komunave veriore të Republikës.

Indeksonline do t’ju mbajë të informuar…