18:01 / E Premte, 03 Shkurt 2023 / MSH

Nis takimi Kurti-Erdogan

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është duke mbajtur takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Në takimin që po mbahet në Pallatin Vahdettin në Istanbul, Erdogan dhe Kurti do të shqyrtojnë aspekte të ndryshme të marrëdhënieve midis Turqisë dhe Kosovës dhe hapat e mundshëm që do të rrisin më tej bashkëpunimin dypalësh.

Në agjendë do të jenë edhe pikëpamjet për çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, në veçanti për Ballkanin.

Më pas, Erdogan dhe Kurti do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.