23:16 / E Premte, 15 Janar 2021 / Ç.Q

Nisma: Ne u besojmë mbështetësve tanë besnik më shumë se sa sondazheve

Nisma Socialdemokrate ka komentuar sondazhet ku parashikojnë se kjo parti nuk do të kalojë pragun zgjedhor prej 5%.

Ajo u shpreh se u beson mbështetësve besnikë sesa sondazheve, transmeton Indeksonline.

Postimi i plotë i Nismës Socialdemokrate:

Ne u besojmë votuesve që na kanë votuar në tri palë zgjedhje parlamentare dhe votuesve të rinj më shumë sesa sondazheve.

Rezultati i zgjedhjeve vendoset nga votuesit ditën e zgjedhjeve dhe nga askush tjetër.

Ne e dimë që vullneti i qytetarëve është i ndryshëm dhe më i fortë sesa që duan kundërshtarët tanë. Ne u besojmë mbështësve tanë dhe i nxisim të gjithë që sa më shumë të votojnë për NISMËN Socialdemokrate ditën e zgjedhjeve.