10:19 / E Diele, 01 Tetor 2017 / indeksADMonline

Një botë pa kancer? Kjo grua ka kuruar mbi 20 mijë persona

Në vitin 1988, një mjeke amerikan Hulda Clark erdhi me zbulimin e rëndësishëm, i cili ka vendosur një drejtim të ri në zhvillimin e mjekësisë. Dr Hulda Clark është një fiziologe e njohur, një fizikante, naturopathe dhe autore e shumë librave mbi mjekësinë alternative.

Në vitin 1988, doktoreshë Clark zbuloi teknologjinë elektronike, duke mundësuar skanimin e trupit të njeriut në prezencën e mikroorganizmave patogjene.

Hulda Clark shpiku Syncrometer – një pajisje që mundësoi zbulimin e shpejtë dhe të saktë të mikroorganizmave dhe substancave toksike në trupin e njeriut dhe të kafshëve.

Me ndihmën e Syncrometera Hulda Clark zbuloi se parazitet janë shkak të shumë sëmundjeve të pashërueshme.

Në vitin 1993, Dr. Clark botoi ​​librin “Kurimi për të gjitha kanceret”, në të cilën shpjegoi lidhjen midis kancerit dhe parazitëve.

Paraziti ishte i pranishëm në çdo person, që vuante nga kanceri. Në të kundërt, kur paraziti u eliminua, kanceri do të zhdukej shpejt.

Për trajtimin e pacientëve të tyre Hulda Clark zhvilloi program anti-parazit, i cili përbëhej nga pelin, karafil dhe arrë e zezë.

Kjo përgatitje lejoi pastrimin e më shumë se 100 llojeve të parazitëve.

Kombinimi i pelenave, karafileve dhe arrave të zeza shkatërroi jo vetëm parazitët e rritur, por edhe vezët dhe larvat e tyre./Shije.al