21:15 / E Premte, 24 Maj 2024 / MSH

Një burrë del lakuriq në rrugët e Zvicrës, sulmon për vdekje një grua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një grua u vra nga një burrë lakuriq në në një park në Mannendorf, afër Cyrihut, sipas një deklaratë të policisë.

“Të martën pasdite, një grua u qëllua për vdekje nga një burrë në Mannendorf”, tha policia kantonale e Cyrihut.

“Kalimtarët raportuan praninë e një burri të zhveshur në Alma Park, i cili bërtiste dhe sulmonte fizikisht personat e tjerë”, shtoi ai.

Policia po heton nëse autori dhe viktima njiheshin me njëri-tjetrin.