12:29 / E Martë, 30 Qershor 2020 / indeksADMonline

Gjen gruan e xhaxhait pa shenja jete, në Gjakovë

Policia e Kosovës përmes raportit 24-orësh, ka njoftuar se është duke u bërë një hetim vdekjeje.

Hetimi po bëhet rreth një rasti që ka ndodhur dje në Gjakovë, ku një person ka raportuar se kishte gjetur gruan e xhaxhait pa shenja jete.

Gjakovë 29.06.2020-15:20.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se gruaja e xhaxhait të tij  viktimë femër nga Kosovaa është gjetur pa shenja jete. Njësitet policore dhe ekipi mjekësor  kanë dalë në vendin e ngjarjes nga mjeku është  konstatuar vdekja e viktimës”, thuhet në raport.

Ndryshe, me urdhër të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, ndërsa rasti  po hetohet./Indeksonline