11:27 / E Premte, 27 Prill 2018 / indeksADMonline

Një tjetër galaktik mungon ndaj Bayern Munich

Zinedine Zidane i besoi Iscos në takimin ndaj Bayern Munich por spanjolli luajti vetëm 45 minuta dhe tani pritet të humbasë ndeshjën e dytë të Ligës së Kampionëve.

Gjersa ekipi largohej nga “Allianz Arena” , Isco u tha gazetarëve se ai kishte një lëndim në shpatulla në pjesën e parë të ndeshjës.

Pas testimet të cilat ende nuk kanë përcaktuar natyrën e saktë të dëmtimit të mesfushorit, dyshuar për një çarje të shkallës së dytë, gjasat janë minimale që Isco të luaj të martën e ardhshme në ndeshjën e kthimit.

Pas Dani Carvajal, Isco pritet të jetë mungesa e dytë për Real Madridin. /IndeksOnline/