20:19 / E Enjte, 25 Prill 2019

Njerëzit në botë më të pikëlluar dhe dembel si asnjëherë më parë

Sipas një raporti të CNN rreth emocioneve ka treguar se pikëllimi dhe dembelizmi tek njerëzit ka pësuar rritje rekord në dy vitet e fundit.

Çadi, Nigeria, Sierra Leone dhe Iraku  iu prinin këtyre kategorive, transmeton Indeksonline.

Ndërsa nga ana pozitive, ka një nivel më të ulët të stresit në dy vitet e fundit.

Raporti i CNN u bë pasi u intervistuan 151.000 njerëz në 140 vende të botës./Indeksonline/