18:05 / E Martë, 20 Shkurt 2018

Njihuni me mamanë që ushqen me gji fëmijën, përderisa bën joga

Carlee Beanear nuk është një mama si të tjerat.

Ajo jeton në Teksas me tre fëmijët e saj, të moshës 6,4 dhe 18 muajsh, por në vend që të punojë në një zyrë, ajo është një nënë me kohë të plotë në tokë.

Carlee filloi të bënte joga pasi vuante nga depresioni pas lindjes kur fëmija i saj i parë lindi, transmeton Indeksonline.

Ajo vendosi të provojë diçka të re kur fëmija i saj i dytë ka lindur, me shpresën se do të ndihmonte me shëndetin e saj mendor.

Aftësitë e saja janë qartësisht të pastra, dhe tani ajo ka shumë ndjekës në Instagram, ku edhe shpërndanë shumë mënyra të jogas përderisa është duke i dhënë fëmijëve gji, duke treguar kështu fleksibilitetin që shumica prej nesh mund të ëndërrojnë.

Ndërsa ajo po sfidon gravitetin, Carlee shpesh ushqen me gji të vegjlit e saj.

“Sa i përket gji dhënies gjatë kohës që jam duke bërë joga, kushdo që ka gji e di se është një përkushtim 24/7”, thotë Carlee për Metro.co.uk, transmeton Indeksonline.

Në këtë mënyra ajo ka luftuar depresionin e po ashtu i ka ndihmuar të ketë linja të shkëlqyera trupore./Indeksonline/