19:48 / E Premte, 26 Maj 2023 / MSH

Njoftim për homazhe

Me rastin e 24 vjetorit, në nderim të jetës dhe veprës së sakrificës së një familje të tërë, të cilët u vranë mizorisht nga barbaria serbe me 28 Maj 1999, mbahen homazhe në varrezat e qyetit të Pejës me fillim prej orës 12:00 te dielen me 28.05.2023.

Nderimi për familjen KASTRATI, që dhanë shumë për Kosovë, është nderimi për gjakun dhe sakrificën e tyre.

Lavdi e përjetshme!Qoftë i paharruar kujtimi!Përherë në zemrat tona
Krenarë me jetën dhe vepren e familjes KASTRATI.