08:11 / E Diele, 15 Prill 2018

Nuk do ta besoni se A�ka thotA� horoskopi sot pA�r ju!

Dashi-

Supozimi juaj do t’ju bA�jA� tA� flisni mA� shumA� se sa duhet dhe i dashuri/a juaj nuk mund ta��ju duroj. A�iftet e qA�ndrueshme do tA� vazhdojnA� marrA�dhA�nien pa probleme. NA�se jeni vetA�m, mund tA� llogarisni takime intriguese. Sot do tA� keni njA� shans tA� mirA� nA� punA� pA�r tA� lidhur njA� marrA�veshje, falA� MA�rkurit nA� shenjA�n tuaj. Kini parasysh promovime tA� reja.

Demi-

DitA� ideale pA�r tA� bA�rA� projekte me partnerin/en. Kush ka pA�rjetuar situata dashurie qA� kanA� pA�rfunduar mund tA� shpresojnA� pA�r njA� rikuperim dhe do tA� kenA� njA� nxitje tA� madhe falA� Venusit nA� shenjA�. PA�r beqarA�t tA� cilA�t janA� nA� kA�rkim tA� shpirtit binjak parashikohen takime tA� kA�ndshme nA� horizont! Mundohuni tA� pA�rmbyllni disa angazhime qA� ende nuk janA� pA�rfunduar. Lajme tA� mira pA�r investime tA� reja!

BinjakA�t-

Ju do tA� gjeni energjinA� nA� funksion tA� momenteve tA� mira qA� do tA� jetoni. Sot Venusi do tA� jetA� i favorshA�m pA�r shenjA�n tuaj dhe rilindja e njA� dashurie nuk A�shtA� mA� aq larg! NA�se jeni vetA�m dhe dA�shironi njA� takim pasionant, pA�rfitoni nga njohjet e reja qA� do tA� bA�ni gjatA� kA�saj periudhe. KohA� e mirA� pA�r tA� kontaktuar, pa pA�rpjekje, njerA�zit e duhur pA�r punA�n.

Gaforrja-

Dita A�shtA� mjaft pozitive pA�r dashurinA�. Por do tA� ketA� diskutime nA� familje dhe disa shpenzime tA� tepA�rta pA�r shtA�pinA�. A�shtA� njA� periudhA� e rilindjes sA� madhe pA�r zemrat e vetmuara dhe planetA�t do tA� sjellin shumA� surpriza dhe dashuri tA� reja. BashkA�punime tA� frytshme, ju do tA� pranoni angazhime tA� vA�shtira qA� do t’ju sjellin njA� rezultat tA� shkA�lqyer.

Luani-

NA�se keni kujdes pA�r partnerin/en tuaj mos e prishni gjithA�ka tani! DitA� interesante pA�r historitA� e reja tA� dashurisA� dhe njA� periudhA� verifikimi pA�r ndjenjat qA� tashmA� kanA� filluar. BeqarA�t do tA� duhet tA� monitorojnA� skenat e nervozizmit ose xhelozisA�. MA�rkuri nA� opozitA� do t’ju vA�rA� pengesa nA� komunikimin me kolegA�t. Jini tA� durueshA�m dhe tA� kujdesshA�m nA� atA� qA� thoni.

VirgjA�resha-

Venusi A�shtA� nA� shenjA�n tuaj dhe me personin e duhur ju mund tA� bA�ni plane tA� mA�dha pA�r tA� ardhmen. Keni energji pA�r tA� gjetur zgjidhje edhe nA� marrA�dhA�niet mA� tA� vA�shtira. BeqarA�t do tA� jenA� nA� gjendje tA� pA�rfitojnA� nga kjo ditA� pA�r tA� ecur pA�rpara me njerA�zit qA� u interesojnA�. Disa prej jush janA� duke punuar nA� projekte tA� reja dhe iniciativa ka shumA�! Shmangni shpenzimet e tepA�rta.

Peshorja-

Ju keni disa ankthe, por ende mund tA� merrni njA� hap tA� rA�ndA�sishA�m pA�r tA� rigjetur qetA�sinA�. Hapni veten nA� dialog me tA� dashurit tuaj. NA�se jeni vetA�m dhe kA�rkoni dashurinA�, distanco veten nga ata qA� tA� nxitojnA� dhe ju ofrojnA� njA� flirt ose njA� aventurA�. Sot ju mund tA� merrni lajme qA� do ta��i bA�jnA� mirA� ambicies tuaj. QA�llimet janA� tA� afta.

Akrepi-

Ju jeni nA� njA� situatA� tA� rishikimit tA� marrA�dhA�nies tuaj dhe tani ju takon tA� vendosni se A�farA� tA� bA�ni. NA�se A�iftet janA� tA� konsoliduara tashmA�, marrA�dhA�nia do tA� forcohet edhe mA� shumA�! Sot beqarA�t mund tA� testohen nga njA� person. KohA� e mirA� pA�r tA� rivlerA�suar mA�nyrA�n tuaj tA� punA�s: do tA� dA�shironit tA� bA�nit diA�ka tjetA�r, por do ndjeni njA� ndjenjA� tA� fortA� pA�rgjegjA�sie.

Shigjetari-

NjA� ditA� me emocione tA� veA�anta, mund tA� merrni njA� propozim tA� mirA�, por nA�se ka njA� natyrA� pune mund tA� ballafaqohet me disa nevoja familjare. Ju do tA� keni pA�r tA� gjetur njA� kompromis mes dashurisA� dhe punA�s. BeqarA�t do tA� kenA� interes tA� fortA� pA�r njohje tA� reja. Kini kujdes nga marrA�dhA�niet me kolegA�t dhe mbani njA� sy hapur pA�r disa A�A�shtje tA� pazgjidhura ligjore apo financiare.

Bricjapi-

MarrA�dhA�niet e lindura kohA�t e fundit do tA� bA�hen diA�ka mA� shumA�. PA�r A�iftet sfera sentimentale A�shtA� shumA� mA� e mirA�, harroni stuhitA� e kaluara qA� ju kanA� bA�rA� tA� vuani! Interesa tA� reja nA� horizont pA�r zemrat e vetmuara, nA�se keni humbur njA� person, bA�ni diA�ka pA�r ta rikthyer atA�. Biznesi do tA� jetA� favorit, ardhje tA� reja pA�r ata qA� presin autorizimin.

Ujori-

Mos e humbisni mundA�sinA� qA� t’i tregoni partnerit/es atA� qA� ndjeheni brenda, sepse ai/ajo do t’ju dA�gjojA�. Venusi mbart pasiguri nA� zemrA�n tuaj dhe njA� krizA� e vogA�l nuk mund tA� pA�rjashtohet. BeqarA�t mund tA� bien nA� dashuri me njA� person qA� do e njohin kA�to kohA�. Ju do tA� hapni njA� situatA� tA� veA�antA� financiare qA� do t’ju ndihmojA� tA� planifikoni projektet tuaja tA� ardhshme.

Peshqit-

Me HA�nA�n qA� do tA� jetA� nA� shenjA�n tuaj, ju do tA� keni disa pA�rparA�si dhe mund tA� merrni njA� vendim tA� rA�ndA�sishA�m. Jini mA� aktivA� pA�r tA� shmangur lindjen e disa keqkuptimeve me partnerin/en. BeqarA�t do tA� duhet tA� i kushtojnA� vA�mendje takimeve tA� reja, njA� miqA�si mund tA� evoluojnA� nA� diA�ka mA� shumA�. Situata juaj profesionale do tA� ndryshojA�, do t’i besoni njA� detyre shumA� tA� rA�ndA�sishme por tA� mundimshme.