17:30 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Nuk do të ketë takim mes Trump dhe Putin, Ukraina bëhet shkak!

Takimi që pritej të ndodhte mes Donald Trump dhe Vladimir Putin nuk do të ndodh.

Këtë lajm e ka konfirmuar Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve, John Bolton, transmeton Indeksonline.

Arsyeja se pse kjo nuk do të ndodhë sipas tij është konfiskimi i anijeve dhe ekipeve ukrainase mos largimi i anijeve ushtarake të Rusisë nga territori i Ukrainës.

“Unë nuk shoh në rrethana të parashikueshme që një takim i tillë të ndodh derisa ekipet dhe anijet të lirohen.”, u shprehë Bolton. /Indeksonline/