12:31 / E Diele, 04 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Nuk i ndalet policisë në Bardhosh, por një personi i zbulohet një…

Në fshatin Bardhosh të Komunës së Prishtinës është raportuar për një rast të mos-lajmërimit të veprave penale.

Kështu, një i dyshuar shqiptar përderisa ishte duke e drejtuar veturën, nuk i është ndalur një patrulle policore. Policia arrin më pas të ndaloj veturën por një pasagjer ka arritur që të ikë nga vetura, transmeton Indeksonline.

Sipas PK-së, gjatë ikjes i ka rënë në tokë një pistoletë me 9 fishekë dhe një celular.

Kurse, ngasësi është arrestuar dhe pas verifikimit ka rezultuar se është person i kërkuar në bazë të urdhëresës së gjykatës.

Me urdhër të prokurorit  i njëjti është dërguar në mbajtje, ndërsa njësitë policore janë në kërkim të personit të arratisur./Indeksonline/