14:51 / E Hënë, 27 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Nuk iu pëlqeu vizita e Metës në Medvegjë, protestohet në Beograd

Lëvizja e Dverit protestoi sot në Beograd për shkak të vizitës së presidentit shqiptar, Ilir Meta në Medvegjë, transmeton Indeksonline.

“Është e pazakontë, për më tepër, nuk është në përputhje me standardet diplomatike, se presidenti i një shteti “zyrtarisht” vije për vizitë private, jo formale në një shtet tjetër sovran, dhe se sai përshëndeti përfaqësuesit e Qeverisë së Serbisë”, citohet të ketë thënë kjo lëvizje./Indeksonline/