12:48 / E Martë, 05 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

O’Connell për demarkacionin: Të merren parasysh faktet, jo dëshirat

Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairi O’Conell edhe sot i është përgjigjur pyetjeve të qytetarëve.

Njëra ndër pyetjet që i është bërë sot Ambasadorit të Britanisë së Madhe, ishte lidhur me çështjen e demarkacionit.

Me këtë rast, O’Conell ka thënë se kjo çështje u përket të dyja vendeve, por që për atë duhet pasur parasysh faktet dhe jo dëshirave, transmeton Indeksonline.

Të njëjtën përgjigje ai u ka dhënë edhe shumë qytetarëve të tjerë, pasi që pyetja rreth demarkacionit është përsëritur disa herë.

Më po është është përgjigja e plotë: