11:52 / E Enjte, 03 Maj 2018 / indeksADMonline

O’Connell: Puna e gazetarit jetike, por e rrezikshme

Ambasadori Britanik, Ruairi O’Connell në ditën botërore të lirisë së medias ka thënë se puna e gazetarit është jetike, por edhe e rrezikshëm.

O’Connell është shprehur se duhet të bëhet gjithçka që munden për të mbështetur dhe mbrojtur gazetarët dhe punën e tyre, shkruan Indeksonline.

“Puna e gazetarit është jetike por gjithashtu e rrezikshme. Shtypi i lirë është themel për lirinë dhe demokracinë. Ne duhet të bëjmë gjithçka që mundemi për të mbështetur dhe mbrojtur gazetarët dhe punën e tyre” ka shkruar në një postim në facebook./Indeksonline/