15:45 / E Premte, 26 Tetor 2018 / indeksADMonline

OnePlus mposhtë Samsungun dhe Apple

Pak para lansimit të telefonit të ri, OnePlus ka marrë një lajm të mirë.

Kompania e telefonave OnePlus, është radhitur e para në Indi për më së shumti telefona të shitur, duke lënë mbrapa gjigantët si Samsung dhe Apple.

OnePlus posedon 30% të tregut në Indi kurse Samsung dhe Apple posedojnë 28%, respektivisht 25%, transmeton Indeksonline.

Sipas studimit të fundit, telefoni OnePlus 6 ka qenë telefoni më i shitur në tre mujorin e fundit.

Në fund të këtij muaji, OnePlus do të lansoj telefonin e ri OnePlus 6T./Indeksonline/

Temat: