21:31 / E Premte, 30 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Organizata amerikane bashkon të rinjtë e partive politike, pozitë dhe opozitë!

Pozitë dhe opozitë kanë hequr inatet politike.

Kjo pasi organizata amerikane “Nacional Demoratic Institut” ka bashkuar gjithë Rinitë e partive politike (PDK, LDK, AAK, VV, Nisma, PSD…) në Republikën e Kosovës.

Kjo organizatë nga SHBA-ja ka organizuar një trajnim disa ditor në qytetin e Prizrenit, transmeton Indeksonline

Bëhet fjalë për “New Media School”, nga ku mund të mësojnë shumëçka të rinjtë e politikës kosovare.

Më poshtë, foto:

Temat: