17:04 / E Mërkurë, 27 Janar 2021 / A. A

Ozil nënshkruan zyrtarisht me Fenerbahçen: Jam tifoz i flaktë i kësaj skuadre

Mesfushori Mesut Ozil ka nënshkruar kontratë 3 vite e gjysmë me Fenerbahçen.

Në prezantimin zyrtar ishin prezent familja e futbollistit turko-gjerman, presidenti Ali Koç dhe drejtori Emre.

Në profilin e tij në Facebook, Ozil ka shkruar se që nga fëmijëria ka qenë tifoz i flaktë i Fenerbahçes.

“Rreth 20-25 vjet më parë, unë isha me fat që munda të vishja këtë uniformë që ëndërrova për shumë vit. Kam nënshkruar kontratë 3,5-vjeçare me Fenerbahçe, të cilën unë kam qenë një tifoz i errët që nga fëmijëria ime, duke rënë dakord reciprokisht dhe duke zgjidhur kontratën time me ekipin e Arsenalit.Tani është koha që unë të nis një fillim të ri me gola të rinj me Fenerbahçe” ka shkruar ndër të tjera Ozil.

/Indeksonline/