17:18 / E Shtunë, 06 Janar 2018 / indeksADMonline

Pacolli, në Emiratet e Bashkuara Arabe, tregon për temat që do të bisedohet

Ministri i jashtëm Behgjet Pacolli, është nisur në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe, ku pritet të diskutoj me homologet t tij për mbështetjen në samitin e Interpolit, bashkëpunimin ekonomik etj.

“Sot u nisa për një vizite njëditore në Emiratet e Bashkuara Arabe ku do te takoj homologun tim dhe personalitetet tjera shtetërore.

Pos tjerash, tema diskutimi do te janë, Samiti i Interpolit, Nismat për marrëveshjet bilaterale, Bashkepunimi ekonomik, hapja e Ambasadës se Kosovës ne Abu Dhabi etj”, ka shkruar Pacolli. /Indeksonline/