16:55 / E Enjte, 25 Shkurt 2021 / Ç.Q

Pakistani dhe India ndalojnë luftën në Kashmir

Pakistani dhe India janë zotuar që të ndalojnë luftën në pikën kufitare të diskutueshme në Kashmir.

Ata janë zotuar që do t’i përmbahen një marrëveshjeje të vitit 2003, transmeton Indeksonline.

Ky do të ishte një hap i madh në zbutjen e tensioneve në rajonin shumë të armatosur Himalaje dhe do të hapte një mundësi për një mbrojtje më të gjerë midis dy fuqive të armatosura bërthamore./Indeksonline/