10:41 / E Enjte, 16 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Pamje të Greqisë nga droni pas stuhisë vdekjeprurëse (Video)

Ka shkuar në 16 numri i të vdekurve nga stuhia vdekjeprurëse në Greqi dhe në çdo moment vazhdon të rritet numri i të plagosurve.

Fotografitë nga Mandra janë tronditëse. Shumica e lagjeve të përmbytura me baltë të tmerrojnë, përcjell albeu.com.

Shtëpitë e shkatërruara, makinat e shpërndara dhe banorët e zonës përpiqen shpëtojnë dhe ato pak gjëra që i kanë mbetura pas tragjedisë kombëtare.

Dëme pallogaritshëme nga përmbytjet, niveli i ujit mbi 1 metër!

Kjo është gjendja deri tani në shtetin fqinj Greqinë.