22:40 / E Shtunë, 06 Janar 2018 / indeksADMonline

Pamje të mërgimtarëve të lodhur nga pritjet e gjata në Merdarë (Video)

Mërdara po vazhdon të mbetet pikëkalimi më problematik sa i përket kolonave të gjata.

Numri më i madh i mërgimtarëve i bien nga kjo pikë kufitare që të kthehen në vendet perëndimore ku jetojnë, shkruan Indeksonline.

Ndonëse sipas të dhënave të orës 22:16 në faqen zyrtare të MPB-së figuron që pritjet janë deri në 90 minuta në Merdarë dhe kolona 1 kilometërshe, mërgimtarët thonë të kundërtën.

Ata kanë thënë për Indeksonline se ka tre deri në katër orë që po presin për të dal nga territori i Kosovës.

Në një video të publikuar në Facebook, shihen mërgimtarët që janë lodhur duke pritur me orë të tëra.

Ata për të kaluar kohën, dalin nga veturat dhe rrinë jashtë në këmbë. /Indeksonline/