14:21 / E Mërkurë, 29 Gusht 2018 / indeksADMonline

Pamje: Tenistja heq maicën në mes të sallës, veprimi i saj shihet si seksizëm

Trajneri skocez i tenisit, Judy Murray ka kritikuar zyrtarët e US Open pasi që francezja, Alize Cornet ka thyer kodin e veshjes në ndeshjen e fundit.

Ajo hoqi maicën e saj në sy të publikut pak para ndeshjes pasi që e vërejti se e kishtur veshur mbrapsht.

Dhe menjëherë filluan akuzat drejt saj shkaku i kodit të veshjes, andaj një procedurë hetimore ka filluar tashmë, transmeton IndeksOnline.

Në rrjetet sociale menjëherë kanë filluar reagimet e fansave në lidhje me këtë çështje.

Madje, disa e kanë quajtur fillimin e procedurës së hetimit si seksizëm për shkak se të njejtën e bëjnë edhe tenistët meshkuj.

Veqanarisht, fansat kanë përmendur rastin e njejtë të Novak Djokovic./IndeksOnline/