21:08 / E Diele, 07 Janar 2018 / indeksADMonline

Pamjet që tregojnë në detaje procesin e lindjes së një fëmije, ja çfarë përjeton një femër (Foto +21)

Femra konsiderohet qenia më e fuqishme në botë për faktin se arri të durojë edhe dhimbjet e lindjes së një fëmije.

Sigurisht secili mund të paramendojë se si është një proces i lindjes dhe sa i mundimshëm është por jo gjithkush preferon ta shoh atë, shkruan Metro, transmeton Indeksonline.

Një fotografe nga Melburn ka zgjedhur që të realizojë fotografi përgjatë një procesi të tërë të lindjes.

Fotografitë janë të çdo detaji por  ajo ka marrë një brohoritje globale për imazhet e saj të realizuara që tregojnë se nëpër çka kalon një nënë me sapo të lindurit./Indeksonline/