14:19 / E Mërkurë, 01 Maj 2019 / indeksADMonline

Papagalli ‘Freddy Krueger’ kthehet në kopshtin zoologjik pasi u vjedh, u gjuajt me armë dhe u kafshua nga gjarpri

Një papagall i xhunglës së Amazonës i njohur me emrin ‘Freddy Krueger’, më në fund është vendosur në një kopsht zoologjik.

Ai ishte bërë i famshëm në Brazil pasi kishte përjetuar tmerre për katër vite, transmeton Indeksonline.

Gjatë atyre katër viteve ai ishte vjedhur, goditur me armë zjarri dhe ishte kafshuar nga një gjarpër.

Ai ishte vendosur në një kopsht zoologjik para katër viteve.

Freddy për pronar në të kaluaren kishte një shpërndarës droge, shkruajnë mediat braziliane./Indeksonline/