23:16 / E Enjte, 14 Nëntor 2019

Para se të vendosni ti ‘fryni’ buzët, shikoni çfarë i ndodhi kësaj 24 vjeçareje!

Ndërhyrjet estetike jo gjithmonë mund të realizohen ashtu siç i kërkoni.

Tejet e trishtuar nga një ndërhyrje, së fundmi është ndarë edhe një 24 vjeçare e cila është edhe nënë.

Siana O'Connor, 24, from Hemel Hempstead, Hertfordshire, started the £70 procedures after becoming obsessed with the trend on social media

Gruaja nga  Hemel Hempstead- Herts, është ndier shumë e frikësuar me ndryshimin që kishte bërë në buzët e saj, pasi që ato përveç që ishin fryrë i ishin bërë edhe të bardha, shkruan Daily Mail- transmeton Indeksonline.

Siana O’Connor u fiksua me mbushësit pasi i pa në mediat sociale.

After she gave birth to her son, Levi, who is now 10 months old, Siana decided to go back and have another filler in April this year - but she lived to regret it after it became infected and caused her lips to swell and turn white (pictured)

24 vjeçarja mbushjen e parë të buzëve e kishte bërë në prill të vitit 2016, dhe pas një viti pause ajo i bëri edhe me më shumë mbushës. Por, këtë herë procedura nuk shkoi mirë.

Kjo ndërhyrje bëri që ajo të marrë  infeksion të rëndë, duke bërë që buzët të bymehen dhe formojnë ‘flluska qelbi’

Shkaktoi ankthin e saj shoqëror dhe ajo pretendon se nuk mund të funksiononte për shkak të dhimbjes së forte.

Siana told how she developed bubbles of pus on her lips that were too painful even to touch

Gjatë këtyre viteve ajo ka marrë terapi duke injektuar buzët, për t’i kthyer ato në formën normale siç edhe i kishte dikur.

Megjithatë edhe sot, ajo ende po ndjen efektet e dhimbshme të procedurës që shkoi keq, ku edhe kishte shpenzuar para të shumta./Indeksonline/

After her ordeal, Siana is now warning others against cheap procedures, admitting what happened to her gave her social anxiety and made her scared to go out as it was 'so embarrassing'