22:20 / E Shtunë, 17 Tetor 2020

Parashikimi i motit për nesër, lirisht bëni plane!

Instituti Hidrometeorologjik njofton se nesër (e diel) do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm me ditën e shtunë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare.