06:50 / E Martë, 17 Tetor 2017 / indeksADMonline

Parashikimi i motit për sot

Edhe sot do të vazhdojë të mbajë një ditë e ngrohtë në Kosovë.

Që në orët e para të mëngjesit temperatura në Prishtinë është 9 gradë celcius.

Ndërkaq, edhe gjatë ditës maksimumi pritet të shkojë deri në 24 gradë celcius.

Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ndikojnë kushtet atmosferike në zonat lindore të vendit.

Me fillimin e orëve të mbrëmjes do të shfaqen edhe vranësira të pjeshshme.