08:21 / E Diele, 27 Tetor 2019 / indeksADMonline

Parashikimi i motit për sot në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 07ºC deri në 19ºC, në zonat e ulëta nga 14ºC në 27 ºC dhe në zonat bregdetare nga 18C në 28ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi 2 ballë.