13:37 / E Enjte, 12 Korrik 2018

Pas humbjes, tifozët anglezë gjuhen në ujë nga dëshpërimi (Video)

Ekipet e zjarrfikësve, ambulanca dhe policia u thirrën tifozët e Anglisë në qendrën e qytetit të Birmingham, u gjuajtën në një kanal ujor pasi Kroacia kaloi në finalen e Kupës Botërore në Rusi.

Një vajzë u pa me të brendshme të saj të mbuluar me një flamur të Anglisë, dhe shumë të tjerë e ndoqën, duke u hedhur në ujë pasi ata u inkurajuan nga turma në Borad Street.

Pas humbjes tifozët e Anglisë protestuan në mënyra të ndryshme, duke u bërë edhe një rrahje jashtë një pijetore.

Ndryshe, Kroacia mundi mbrëmë Anglinë 2:1, ku golin e fitores e shënoi në pjesët e dytë të vazhdimeve./Indeksonline/