19:34 / E Premte, 29 Maj 2020

Pas situatës së koronavirusit, Loredana rritë çmimin e biletave në turne

Loredana është gati të fillojë turneun e saj, pasi ai u anulua për shkak të Covid-19.

Reperja shqiptaro-zvicerane në një postimi të gjatë, njoftoj fansat se do të fillojë shitjen e biletave për turne nga data 10 qershor.

Por, reperja poashtu tha se ata kanë qenë të detyruar që të ngritën çmimet e biletave dhe kërkojë që adhuruesit e saj mos të zhgënjehen nga kjo.

“Mashalla! Nëse do të merresha me muzikën time aq sa me zhvendosjen e turneut, do të kisha gati tashmë 3 albume. Më 10 qershor, fillon një para-shitje ekskluzive dy javore për të gjithë ata që kanë akoma biletat e tyre.Ne humbëm një shumë të jashtëzakonshme parash me turneun e fundit sepse turneu ynë nuk u shty, por u anulua tërësisht. Prapëseprapë, unë u detyrova të financoja ekipin tim dhe t’u paguaj atyre tarifat e ndërprerjes, sepse asnjë prej tyre nuk mund të bënte asgjë për koronën”, është shprehur Loredana.

“E kuptoj që situata është financiarisht shumë e vështirë për disa. Sidoqoftë, unë ju kërkoj të mos zemëroheni me mua se turneu është bërë pak më i shtrenjtë. Fatkeqësisht nuk ka zgjidhje tjetër. Nëse akoma dëshironi t’i ktheni paratë tuaja, mund t’i ktheni biletat tuaja nga 25 qershori i vitit 2020”, përfundoj ajo.

Ndërkohë rikujtojmë që pavarësisht situatës me pandeminë, Loredana ka qenë mjaft e angazhuar me projekte muzikore, kënga e saj e fundit “Nicht verdient” në bashkëpunim me Capital Bra./Indeksonline/

View this post on Instagram

Mashallah! Wenn ich mich so viel mit meiner Musik wie mit der Tourverlegung beschäftigen würde, hätte ich schon 3 Alben fertig. Am 10. Juni startet ein exklusiver zweiwöchiger PreSale für alle, die noch ihre Tickets haben. Wie schon angekündigt, könnt ihr euer Ticket für die neue Tour gültig machen. Allerdings muss ich euch leider sagen, dass wir die bisherigen Tickets in einigen Preiskategorien teuerer machen mussten. Wir haben unglaublich viel Geld mit der letzten Tour verloren da unsere Tour nicht wie bei vielen verschoben sondern komplett abgesagt wurde. Trotzdem musste ich meine Crew finanzieren und ihnen Ausfall Gagen zahlen, da niemand von ihnen was für Corona konnte. Ich versteh, dass für manche die Situation finanziell sehr schwierig ist. Ich bitte euch aber trotzdem darum, mir nicht böse zu sein, dass die Tour etwas teurer geworden ist. Es gibt leider keine andere Lösung. Wenn ihr dennoch euer Geld zurückerstattet haben wollt, könnt ihr ab dem 25.06.2020 eure Tickets zurückgeben. Nichts desto trotz freut mich es unglaublich, das wir die neue Tour am 10. Juni in den VVK geben können. Gebt Gas mit den Tickets die letzte Tour war komplett ausverkauft und wir werden die Hallen nicht noch weiter hoch verlegen. Eine Familie <3 danke für euren Support! Ich werde mein aller bestes geben um meine Shows noch krasser werden zu lassen als sie es eh gewesen wären. King Lori. #kingloritour

A post shared by Loredana (@loredana) on

Mos i humb