10:23 / E Hënë, 29 Maj 2023 / S Z

Pas takimit me dy kryetarët e veriut, Hovenier niset për takim te presidentja Osmani

Ambasadori amerikan, Jeff Hovenier pas takimit për më shumë se një orë me dy kryetarët e komunave veriore, nuk është deklaruar për medie. Në këtë takim kanë marr pjesë Ilir Peci kryetar i Zveçanit dhe Izmir Zeqiri kryetar i Zubin Potokut.

Dy kryetarët e komunave në veri që vijnë nga radhët e Vetëvendosjes, nuk kanë shkuar në takim me ambasadorin amerikan, Jeff Hovenier.

Pas këtij takimi, Hovenier është nisur për ta takuar presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.