08:56 / E Enjte, 14 Shkurt 2019

Pasagjerët e tmerruar postojnë pamje pas turbulencës së aeroplanit që bëri ulje emergjente

Pesë vetë kanë mbetur të lënduar një kur fluturim i Delta Air Lines përjetoi trazirë të rëndë dhe u detyrua të bënte një ulje emergjente 5763 u drejtua në Seattle, Uashington, nga Santa Ana-Kaliforni, kur ekupiazhi raportoi për trazira të frikshme.

Tre prej udhëtarëve të lënduar u dërgun në një spital lokal dhe gjendja e tyre nuk dihet njëherë.

Një video e postuar në Tëitter nga një burrë brenda aeroplanit tregon reagimin e pasagjerëve pas uljes.

Brenda shihet që turbulenca ka bërë dëme dhe ka shkaktuar frikë te pasagjarët./Indeksonline/