17:01 / E Diele, 25 Shkurt 2024 / FR

Pasojat e sulmit raketor rus në Kostyantynivka të Ukrainës (FOTO)

Një person raportohet se është plagosur në sulmet ruse në qytetin Kostyantynivka në rajonin lindor të Donetsk.

Sipas policisë rajonale të Donetskut, ky sulm ka shkatërruar një stacion treni dhe ka goditur disa dyqane, ndërtesa dhe objekte arsimore.

Më poshtë mund të shihni pamje të pasojave të sulmit raketor rus në Kostyantynivka: