19:41 / E Shtunë, 11 Gusht 2018 / indeksADMonline

Pasojat e tërmetit, çahen muret e një banese, dëmtohen disa të tjera (Video)

Tërmeti i fuqishëm që ra pak orë më parë në Shqipëri, ka shkaktuar dëme materiale në një shtëpi në Dibër. Ndërkohë që raportohet se dhe disa banesa të tjera në zonë kanë pësuar dëme të lehta.
Siç shihet edhe në video, janë çarë muret e një banese, ndërsa orenditë shtëpiake janë rrëzuar përtokë.

Sipas raportimeve të deritanishme, tërmeti ishte me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter. Është ndjerë dhe në Kosovë, Maqedoni, Mal të Zi, Serbi e Bosnjë.

Epiqendra ishte  38 km nga VL e Tiranës e 10 km në lindje të Burrelit Lëkundja e tërmetit është regjistruar në thellësi 10 km.