23:58 / E Hënë, 26 Tetor 2020

Pedro faull në sulm, referi jep penalti për Romën

Referi në Serie A në vitet e fundit ka qenë skandaloz dhe me shumë gabime

Edhe sonte në ndeshjen Milan-Roma pati gabime skandaloze, transmeton Indeksonline.

Në penaltinë që ju dha Romës, referi duhej t’i jepte faull ekipi të Milan. Kjo pasi që Pedro e shkeli në këmbë lojtarin e Milan.

Pedro nuk u pengua fare nga lojtari i Milan. Referi edhe pas shikimi të VAR vendosi që të jepte penalti.

Ndeshja mes Milanit dhe Romës përfundoj me rezultat 3:3./Indeksonline/