21:49 / E Premte, 04 Tetor 2019

Peja 100% me Ali Berishën, e bën “terr” në Lugë të Baranit

Kandidati për deputet i koalicionit AAK-PSD me numër 29 Ali Berisha sot ka mbajtur një takim në Lugë të Beranit.

Ai ka thënë përmes një postimi se 6 tetori do të jetë referendum për të ardhmen e vendit, shkruan Indeksonline.

Image may contain: 4 people, crowd and indoor

Tutje, ai shtoi se vendimet e qeverisë Haradinaj janë parandalim i skenarëve për ndarjen e Kosovës.

Për më shumë lexojeni postimin e plotë :

Të dielën nuk do të jetë vetëm ditë zgjedhjesh, por 6 tetori do të jetë edhe referendum për të ardhmen e vendit.

Kosova ndodhet para një udhëkryqi që me një udhëheqje të gabuar do të jetë fatale për shtetësinë e Kosovës!

Vendimet e qeverisë Haradinaj për parandalimin e skenarëve të dëmshëm për ndarjen e Kosovës nuk guxojmë t’i lëmë në mëshiren e fatit që ta rrezikojmë tërë procesin e shtetndërtimit dhe ta vëm në pikëpyetje ruajtjen e integritetit territorial të Kosovës.

Image may contain: 2 people, crowdVota për numrin 119, i koalicionit AAK-PSD, të prirë nga Kryeministri Haradinaj, është votë që determinon të ardhmen dhe është garanci e shtetësisë!

Sonte me këtë tubim impozant në bashkësinë territoriale të Baranit, transmetuam këtë porosi të rëndësishme dhe i dhamë fund fushatës elektorale për zgjedhjet e 6 tetorit.

Uroj që këto zgjedhje të jenë demokratike dhe fer. Te dielën ju ftojë që të dilni e të votoni masovikisht që fitorja të ketë legjitimitet të plotë.

Faleminderit dhe na priftë e mbara.

#AAK119 #AB29 ?%

Image may contain: one or more people, crowd and indoor