23:41 / E Shtunë, 11 Korrik 2020

Penalltitë e shpëtojnë Juventusin nga humbja

Ndeshja mes Juventusit dhe Atalantas ka përfunduar me rezultat të barabartë 2:2.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me anë të Zapatas në minutën e 16-të, transmeton Indeksonline.

Në minutën e 55-të, Ronaldo e barazoj rezultatin nga pika e bardhë.

Mysafirët përsëri kaluan në epërsi me anë të Malinovskyt në minutën e 81-të.

Por, ishte përsëri Ronaldo nga penaltia që e barazoj rezultatin në minutën e 90-të.

Me këtë rezultat, Atalanta mbetet në pozitën e tretë, kurse Juventusi thellon epërsinë me Lazion./Indeksonline/

Mos i humb