22:57 / E Shtunë, 26 Shtator 2020

Penaltia dhe Ramosi shpëtojnë Real Madridin, ekipi i Zidane kthehet me tre pikë nga “Benito Villamarin”

Skuadra e Real Madrid ka arritur të shënoj fitore të vështirë kundër Betisit.

Kampioni i La Ligas shënoj fitore me rezultat 2:3, transmeton Indeksonline.

Golat për Betisin i shënuan: Mandi (35’) dhe Carvahlo (37’). Kurse tek Real Madridi shënuan Valverde(14’), autogol nga Emerson (48’) dhe Ramos në minutën e 82-të arriti të shënoj nga pika e bardhë.

Këto janë tre pikët e para të Real Madrid në sezonin e ri./Indeksonline/