09:05 / E Mërkurë, 28 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Për ju që e festoni 28 Nëntorin në Shqipëri, ja moti atje

Moti për sot në Shqipëri parashikohet i vranët në orët e mëngjesit, e gradualisht me kthjellime kryesisht në zonat bregdetare dhe ato të ulëta.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, parashikohen reshje shiu lokale kryesisht të përqendruara në pjesën Jugore dhe atë Veriore të vendit. Reshje bore të intensitetit të ulët në Alpe e Verilindje.

Era me drejtim Verilindje me shpejtësi 6-30m/s, erë intensive dhe me rrahje përgjatë kryesisht në Veri e Veriperëndim të vendit.

Valëzimi në dete forca 3-4 me lartësi vale 1.8-2.5 metër.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër      6/15 re diell

Kukës           4/6 re borë

Lezhë      9/14 re diell

Dibër       3/6 re borë

Durrës        9/16 re diell

Tiranë         8/15 re diell

Elbasan       8/15 re diell

Berat       8/16 re diell

Vlorë     11/16 re diell shi i dobët

Korçë                3/6 re shi i dobët

Gjirokastër   10/14 re diell shi i dobët

Sarandë      11/16 re diell shi i dobët.

Temat: