14:56 / E Premte, 09 Nëntor 2018

Nora mposhtet në finale, siguron të Argjendtën

Nora Gjakova ka humbur në finalje ndaj gjermanes Stroll, në kategorinë -57 kg.

Gjakova ishte fantastike deri në finale, por në fund u mposht nga gjermanja e cila e mposhti me Ippon.

Vlen të theksohet që dy xhudistet tjera Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë fituar në finale duke siguruar medaljet e arta. /IndeksOnline/