17:10 / E Shtunë, 28 Janar 2023 / C E

Përfundon pjesa e parë mes Gironas dhe Barcelonës

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen interesante mes skuadrës së Gironas dhe asaj të Barcelonës.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Municipal de Montilivi”, Girona dhe Barcelona hyjnë në pushim duke barazuar pa gola, 0:0.

Barcelona regjistroi vetëm dy goditje drejt portës së Grionas, krahas kësaj të fundit që nuk arriti ta bëjë as edhe një goditje drejt golit të Ter Stegen.

Ndërkaq, gjyqtari i ndeshjes shpërndau tre kartonë të verdhë deri tani, një për Ansu Fatin e një për Pedrin e Barcelonës dhe tjetrin ndaj Valentin Castellanos.

Pjesa e parë mbyllet me rezultat të barabartë 0:0.