16:49 / E Premte, 05 Qershor 2020

Përfundon pjesa e parë në Podujevë, ky është rezultati

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Llapit dhe Dukagjinit.

Skuadra e Llapit ka arritur të mbyll 45 minutat e parë me epërsi minimale 1:0.

Djelmoshat e Tahir Batatinës arritën të gjenin golin e epërsisë qysh në minutën e tretë të ndeshjes, me anë të Elvis Prençi i cili ka arritur të realizoj pas një ndërprerje të skuadrës vendase.

Kujtojmë që kjo është ndeshja e parë në Superligën e Kosovës pas rikthimit të futbollit kosovar./IndeksOnline/