11:31 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Përfundon seanca, LDK e VV me vendim ndryshe nga pozita

Kuvendi i Kosovës ka ndërprerë për sot punimet e seancës plenare. Ishte PDK –ja, Nisma dhe AAK-ja të cilat lëshuan sallën të parat si revoltë për ngjarjet e fundit në EULEX.

PDK kishte propozuar që seanca të mbahet nesër nga ora 10, raporton Indeksonline.

LDK e Vetëvendosje kanë propozuar që seanca të vazhdoj javën e ardhshme, më saktë të hënën . /Indeksonline/