16:39 / E Mërkurë, 09 Tetor 2019

Përfundon takimi Grenell- Veseli

Sapo ka përfunduar takimi mes përfaqësuesit të Presidentit të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadorit Richard Grenell dhe Kadri Veselit.

Ndryshe, Grenell sot është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, ku më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa e kandidaten për kryeministre nga e njëjta parti, Vjosa Osmani./Indeksonline/