12:28 / E Mërkurë, 14 Gusht 2019

Perishiq me mesazh lamtumirës për tifozët e Interit

Ivan Perishiq ia lë lamtumirën Interit.  Anësori kroat, i cili u njoftua zyrtarisht nga Bayern Munich dje, dëshiroi të falënderonte Nerazzurri-n me një mesazh të gjatë në Instagram.

“Ju bëj thirrje të gjithë juve që keni qenë pjesë e jetës sime profesionale për katër vjetët e fundit. Para së gjithash për fansat: faleminderit nga thellësia e zemrës sime, për përkushtimin tuaj të vazhdueshëm në kohët e thjeshta si dhe kërkesat ato, “filloi ai.

“Dhe pastaj, natyrisht, në FC Internazionale Milano. Për të gjithë stafin, veçanërisht për të gjithë trajnerët dhe lojtarët. Këshillat dhe përvoja juaj do të jetë gjithmonë pjesë imja si person dhe si lojtar,” përfundoi ai.


Skuadra gjermane ka nënshkruar me kroatin në formë huazimi për tërë sezonin, me një mundësi për të blerë. Raportet sugjerojnë që klauzola ka vlerë rreth 25 milionë euro. /Indeksonline/