21:10 / E Martë, 18 Qershor 2019

Përkujtohet në 1 vjetorin e vrasjes reperi i famshëm

Një masë e madhe njerëzish ishin mbledhur ta përkujtonin reperin e famshëm ‘XXXTenction’ i cili u egzekutua me 18 qershorë 2018 në moshën 20 vjeçare, transmeton Indeksonline.

Siç edhe është e ditur, XXX u qëllua për vdekje saktësisht 1 vit më pare kur 2 burra misterioz shtien mbi të në Pompano Beach në Florida.

Të dyshuarit që i morrën një qantë ‘Louis Vuitton’ dhe 50 mijë dollarë, tani janë në pritje të gjykimit.

Ndër të tjera është dhënë njoftimi se dokumentari për reperin është në proces e sipër dhe do të vijë së shpejti. /Indeksonline/